Ekonomi

Dersim Belediyesi, Borçları Yapılandıracak

Dersim Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun, belediyeye olan su, emlak, işgaliye ve çevre temizliği borçlarının yapılandırılacağını belirtti.

 

Kasun, yaptığı açıklamada, “6552 sayılı yasa gereği belediyemize kira dışında su, emlak, işgaliye ve çevre temizliği borcu olan vatandaşlarımızın borçları yeniden yapılandırılacak. Yapılandırma kapsamında bu saydığımız konularda 120 liranın altında olan borçlar silinecek, diğerleri de yapılandırma kapsamında 18 aya kadar taksitlendirilebilecek” dedi.

Yasanın 4 Nisan 2014 öncesini kapsadığını söyleyen Kasun, şöyle konuştu: “Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, 1 Aralık 2014’e kadar belediyemize başvurabilirler. Yasadan yararlanarak borçlarını taksitlendiren vatandaşlar, iki taksiti ödememeleri halinde eski borçlarının tamamını faiziyle ödemek zorunda kalacaklar. Belediye olarak yaklaşık 4 milyon liralık alacağımız var. Bu yapılandırma vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık. 4 milyon lira da belediyemiz için çok önemli bir miktar. Belediye olarak daha iyi hizmet verebilmemiz için vatandaşlarımızın da ödemeler konusunda hassas olmalarını bekliyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı