Güncel

Dört dağın nefesi Dersim Gazetesi’ne abone ol !

Dersim Gazetesi ve Dersim Araştırmaları Merkezi, ‘Söz Uçar Yazı Kalır’ sloganıyla, dört dağın nefesi Dersim Gazetesi için herkesi abone olmaya ve abone bulmaya çağırıyor.

Söz konusu çağrı metni şu şekildedir:

DERSİM GAZETESİ ABONELİK KAMPANYASI 

Söz Uçar Yazı Kalır

Dört dağın nefesi Dersim Gazetesi’ne abone ol, abone bul. 

Ceride-i Dersim Gazetesin’den, Dersim Dergisi ve oradan da Dersim Gazetesi’ne uzanan zorlu, sarp bir yol bu. 1957 yılının Ocak ayında Ankara’daki Tunceli Kültür ve Dayanışma Derneği’nin İstanbul şubesinin açılmasından sonra, 31 Mart 1957’de Ceride-i Dersim gazetesini çıkarırlar. Bu derneğin kapanmasından yıllar sonra yine İstanbul’da 1990 yılında Tunceli Kültür ve Dayanışma Derneği kurulur. Bu dernek de 1995 yılında Dersim Dergisi’ni çıkarır. 

2000 yılında derneğin kapatılmasına kadar yayın hayatına devam eden Dersim Dergisi, 1990’lı yılların o fırtınalı döneminin de tanığı oldu. Dünyanın dört bir tarafına dağılmış Dersimlilere, Dersim’de yaşanan vahşeti anlattı. Boşaltılan ve yakılan köyleri, uygulanan gıda ambargosu ve seyahat yasağını Türkiye ve dünya gündemine taşıdı.

2012 yılından beri de geçmişten aldığımız bilinç ve mücadele azmiyle yolumuza Dersim Gazetesi ile devam ediyoruz. Bu yol meşakkatli de olsa inandığımız değerler adına sürdürmeye kararlıyız. İstiyoruz ki beraber yürüyelim, değerlerimize birlikte sahip çıkalım.

Dersim Gazetesi’ni okuyun, okutun, abone olun, ilan verin, destekleyin, sahiplenin. Her sayısı önemli gündemler ve tanıklıklarla dolu olan Dersim Gazetesi ile evinizde bir ‘DERSİM ARŞİVİ’ yapın.

Özellikle 2018 ve öncesinde Dersim’de yaşananlar, kimlik(ler), inanç(lar), kültür-sanat, tarih, doğa, yaşam, güncel-aktüel çeşitli makale, haber, fotoğraf ve birçok değeri ‘arşivinize’ eklemek ve tüm sayılarını elde etmek için bizimle irtibat kurun, kısa sürede gazeteniz postayla evinize gelsin. Ayrıca Dersim Dergisi’nin elimizde çok az kalan sayılarını da Avrupa için 50€, Yurtiçi 150₺ ücret karşılığında isteyebilirsiniz.

Dersim Gazetesi’ne yıllık abonelik için:

Avrupa 60€

Türkiye 100 ₺ 

Abonelik ücretini,  Dersim Dil Kültür Tarih ve İnanç Araştırmaları Merkezinin  Yapı Kredi Bankası Galatasaray Şubesindeki, İban TR27 0006 7010 0000 0094 2944 76 nolu hesabına yatırdıktan sonra, dekontu ve adresinizi WhatsApp’tan +90 532 346 81 37 no’lu telefona veya dersimgazetesi62@gmail.com adresine yolladığınızda gazeteler adresinize gönderilecektir.

Dersim Gazetesi Munzur’dan bir tas sudur, Düzgün Baba’dan sestir, Peri’den ahenktir, Buyer’den rüzgardır, Dersim’de yakılan börtü-böceğin sesidir, Kutudere’den ağaçtır, ziyaretlerimizin başında çıradır, toprağımızın dört mevsim şiiridir.

O halde gelin birlikte yürüyelim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı