Güncel

Pir Hayri Şanlı: O Alevi kurumlarından utanıyorum

Alevi Vakıflar Federasyonu ve bileşenleri ile Alevi İslam İnanç Hizmetleri Başkanlığının “Afrin’de Allah ordumuzun sözünü üstün, kılıcını keskin kılsın” gibi savaşı kutsayan açıklamalarına Derviş Cemal Ocağı Pirlerinden Hayri Şanlı “O Alevi kurumları 12 imam düşmanıdır” diyerek tepki gösterdi.

Alevi Vakıflar Federasyonu ve bileşenleri ile Alevi İslam İnanç Hizmetleri Başkanlığının “Afrin’de Allah ordumuzun sözünü üstün, kılıcını keskin kılsın” gibi savaşı kutsayan açıklamalarına Derviş Cemal Ocağı Pirlerinden Hayri Şanlı sosyal medya hesabından “O Alevi kurumları 12 imam düşmanıdır” diyerek tepki gösterdi.

Pir Hayri Şanlı’nın “Aydın gözüküp, gerçeğe kör olan Alevilerden utanıyorum” başlığı altında dile getirdiği tepki şöyle:

“Aydın gözüküp, gerçeğe kör olan Alevilerden utanıyorum

Aydın gözüküp, gerçeğe kör olan Alevilerden utanıyorum. Bir yandan ’72 millete aynı nazarda bakıyoruz’ deyip burnunun dibindeki vahşeti görmeden o mazlum ve masum insanları yok etmeye onay veren Alevi kurumlarından utanıyorum.

Bu vahşeti yapan güçlü bir devlet ordusu, topu topuna 400 bin nüfuslu aynı zamanda nüfusun yüzde 60’ı Alevi, ve Kürt bir ilçeyi 4 yandan kuşatıp, hem karadan IŞİD canileri ile beraber, hemde gökten aynı anda 70 -80 savaş uçağı ile bombalayan bir orduya dua edip destek veren Alevi kurumlarından utanıyorum.

O ordunun içinde hayatını kaybeden masum halk çocuklarına üzülüyorum, acıyorum. Ve destekçilerini de suçlu buluyorum. O Alevi kurumları 12 imam düşmanıdır. İnsanlık düşmanıdır. Kahrolsun Savaş isteyen ve destekçileri.”

Pirha

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı
Kapalı